TPMS-ventiler


    • Beta 971/C8 TPMS-ventilmonteringssats
      4% rabatt
      Ny ankomst

      BETA

      Beta 971/C8 TPMS-ventilmonteringssats

      Försäljningspris €279,00 Normalpris €291,00
      Hög efterfrågan - Tillgänglig om några dagar
      Visa detaljer
    Beta 971/C8 TPMS-ventilmonteringssats

    TPMS-ventiler

    TPMS-ventiler för din workshop på EmmetiStore Klar för leverans till bästa pris!

    TPMS-ventiler på EmmetiStore – Säkerhet och precision till bästa pris!

    Letar du efter pålitliga TPMS-ventiler för däcktrycksövervakning? EmmetiStore hittar du ett urval av TPMS-ventiler (däcktrycksövervakningssystem) Kompatibel med större fordonsmodeller, utformad för att säkerställa säkerhet, effektivitet Och hållbarhet över tidFinns i redo för leverans och konkurrenskraftiga priser, våra ventiler är idealiska för yrkesverksamma och bilreparatörer.

    Hur man väljer TPMS-ventiler: En köpguide

    För att välja rätt TPMS-ventiler, tänk på:

    • 🚗 Kompatibilitet med fordonsmärke och modell
    • 🔧 Sensortyporiginal (OE) eller universell programmerbar
    • ⚙️ Ventilmaterialgummi, aluminium eller metall
    • 🛠️ Verktyg som krävs för programmering eller utbyte

    Typer av TPMS-ventiler

    1. TPMS-ventiler med integrerad sensor
      • De övervakar tryck och temperatur i realtid
      • Kompatibel med direkta TPMS-system
    2. Universella programmerbara TPMS-ventiler
      • Kompatibel med flera fordon
      • Ska programmeras via dedikerad enhet
    3. Ersättningsventiler för TPMS
      • Endast ventilhuset, ska bytas ut vid slitage eller skada
      • Tillgänglig i suddgummi eller aluminium
    4. TPMS-ventilsatser för verkstäder
      • Kompletta set för installatörer och däckhandlare
      • Inkluderar ventiler, lock, brickor och specifika verktyg

    TPMS-ventilens funktioner

    • Hög avläsningsnoggrannhet
    • 📡 Trådlös överföring till den inbyggda styrenheten
    • 🔩 Lätt att installera eller byta ut
    • 🔋 Batteritid upp till 5–7 år i sensormodeller
    • 🌦️ Resistent mot vibrationer, extrema temperaturer och korrosion

    Varför köpa TPMS-ventiler på EmmetiStore?

    • 🛒 Brett utbud av kompatibla modeller
    • 🚚 Klar för leverans i hela Italien
    • 💰 Oslagbara priser för privatpersoner och verkstäder
    • 🧰 Tillbehör och kompletta kit finns tillgängliga
    • 🧑🔧 Teknisk support före och efter försäljning

    Var man kan köpa dem på EmmetiStore

    Besök sektionen Bildelar Av EmmetiStore och välj den mest lämpliga TPMS-ventilerna till ditt fordon eller ditt företag. Få allt om några arbetsdagar och dra nytta av garanterad kvalitet av våra utvalda varumärken. Trafiksäkerhet och optimal prestanda börjar med rätt däcktryck!

    Jämföra /5

    Belastning...